MODRÝ KRUH

 

Tábornický klub Modrý kruh vychází z padesátileté historie turistických oddílů sídlících na Praze 5. Jako nejstarší byl založen chlapecký oddíl Modrý Kruh v roce 1965. Oddíl působil v Praze Košířích. Vedle chlapeckého oddílu vznikl v roce 1971 dívčí oddíl Bílí Delfíni. Krátce na to vznikl v roce 1974 oddíl Svišti. V roce 1976 vznikl poslední z oddílů, oddíl ROJ. Oddíly působily v rámci tehdejší organizace Pionýr. 


Tábornický klub Modrý kruh je v současné době jedním
z největších pražských klubů České tábornické unie. 

http://www.tabornici.cz/

http://praha.tabornici.cz/aktual.php


V rámci něj pracují tři oddíly ROJ, Bílí delfíni a Svišti.

50 let Modrého kruhu

4. - 6. 9. 2015


Milí přátelé, rodiče, podporovatelé našeho tábornického klubu,


vedení klubu se rozhodlo založit zvláštní "fond", do kterého bychom rádi sbírali dary určené na vzdělávání našich instruktorů a vedoucích. Záleží nám na tom, aby vedoucí našich oddílů připravovali činnost pro děti nejenom na základě svých praktických zkušeností z oddílů a toho, co jim předali vedoucí před nimi, ale, aby se dál vzdělávali
v různých dovednostech, znalostech, pedagogice, 1. pomoci apod.. Tyto kurzy však nejsou finančně pro všechny dostupné (zejména pro instruktory, kteří jsou studenty), a proto by klub rád přispíval na kurzy z tohoto fondu.

Jedná se například o kurz ZDRSEM (zdrsem.cz, cena 3900,-), kde je naším cílem, aby tento kurz měli všichni vedoucí, nejenom zdravotníci na táboře; kurz nízkých lan (www.lanovecentrum.cz/cs/brno/kurzy-nizkych-a-vysokych-lanovych-aktivit, cena 1936.-), kurz Hra (www.psl.cz/herni-vikend, cena 4500,-), kurz Lidé, týmy, projekty (www.psl.cz/lide,-tymy,-projekty, cena 3900,-), kurz Cestičky (www.cesticky.cz, cena 3700,-).


Pokud by vás zaujala tato forma podpory klubu, budeme potěšeni, pokud přispějete jakoukoliv částkou do tohoto fondu. Na dar vystavíme potvrzení. Dar lze uplatnit jako odčitatelný od základu daně z příjmů.

Darovací smlouva ZDE.